Qətərdə Əl-Qərafa üzərində 2:0 qələbə
Traxtor Azərbaycanın Rəbiə dövründə güclü başlanğıcı
Traxtor Azərbaycan, Skoçiçlə əməkdaşlığın başa çatmasından sonra ilk oyunda Məhəmməd Rəbiənin rəhbərliyi ilə Asiya Elit Liqasının 8-ci həftəsində Qətərin Əl-Qərafa komandası ilə qarşılaşdı və nizamlı, hesablanmış oyunla 2:0 hesablı qələbə qazandı.
Görüş Sani bin Cəssim stadionunda keçirildi və Rəbiənin yetirmələri taraz keçən ilk hissədən sonra ikinci hissədə üstünlüyünü möhkəmləndirdi.
İlk qol 61-ci dəqiqədə Mehdi Haşımnejadın təqibi ilə vuruldu; hücum Daniyal İsmaili-Fərin hərəkəti ilə başladı və topun müdafiəçilərə toxunmasından sonra qola çevrildi. 81-ci dəqiqədə isə Əmirhüseyn Hüseynzadə güclü zərbə ilə ikinci qolu vuraraq Traxtorun üstünlüyünü rəsmiləşdirdi.
Güney Azərbaycanın təmsilçisi oyunun davamında matçı idarə edərək rəqibə geri dönüş imkanı vermədi və səfər qələbəsi ilə yeni məşqçi heyəti dövrünə ümidverici start verdi.